RK Ovāls

  • Sports šodien

  • Klubs

  • Ziņu mix

 
 
 
 
   
Teamsport.lv

Jaunākais un labākais

Latvijas kausā regbijā 7 tiekam līdz finālam

Trešdien, 4. maijā, Upesciema stadionā notika pirmais šī gada turnīrs olimpiskajā regbija paveidā – regbijā 7. Tradicionāli septiņnieka sezonu aizsāka Latvijas kausa izcīņa, kurā piedalījās 12 komandas. Regbija kluba “Ovāls” komanda ar nosaukumu “Halipapa” aizcīnījās līdz šo sacensību galvenajam finālam, kur atzina “STATS serviss” pārākumu.

Ducis vienību tika sadalītas četrās grupās pa trim. Pēc grupu turnīra to uzvarētāji iekļuva pusfinālos par pirmo vietu jeb kausu, otro vietu īpašnieki pusfinālos par piekto vietu jeb šķīvi, bet pēdējo vietu ieņēmēji – pusfinālos par devīto vietu jeb biķeri.

Lielajā finālā jeb mačā par kausu Regbija kluba “Miesnieki” pirmā komanda “STATS serviss” ar 31:26 interesantā spēlē uzvarēja mūsu Regbija kluba “Ovāls” vienību “Halipapa”. Pusfinālā “Halipapa” regbisti ar 17:0 bija pārāki pār “Beverīna/Fēnikss” komandu, bet grupu turnīra fāzē ar 24:0 uzvarēja “Garkalne/Livonia” un ar 22:0 RK “Jūrmala”.

Kopumā šajās sacensībās patīkami pārsteidza tieši “Halipapa” komanda, kas finālā nominālajiem favorītiem “Miesniekiem” spēja izrādīt pienācīgu pretestību. Tieši “Ovāla” regbisti atklāja rezultātu, un Kaspars Jakušs ar 5:0 izvirzīja viņus vadībā. Pēc brīža šī turnīra rezultatīvākais spēlētājs Elmārs Šefanovskis no “STATS serviss” panāca izlīdzinājumu un izvirzīja vadībā jau “Miesniekus” – 7:5. Vēl pēc mirkļa tas pats Šefanovskis panāca jau 12:5. Tomēr “Halipapa” regbisti nepadevās, un sekmīgs izrādījās Naura Bērziņa izrāviens un Mihaila Tumina realizācijas sitiens – 12:12. Ar šādu neizšķirtu rezultātu noslēdzās šī mača pirmais puslaiks.

Cīņas otrajā daļā “STATS serviss” regbisti ieguva iniciatīvu, pamazām savā labā pieaudzējot arī rezultātu – 31:12. Tomēr “Halipapa” spēlētāji bija vēl saglabājuši spēkus atbildes triecienam. Nauris Bērziņš un Mihails Tumins īsi pirms finālsvilpes pietuvināja savu komandu viena piezemējuma attālumā 26:31. Šķita, vēl nedaudz, un spēlē iestāsies vēl viens lūzums... Šoreiz jau mūsu labā. Tomēr nekam vairāk vienkārši neatlika laika. “STATS serviss” uzvarēja un nosargāja savā īpašumā kausu.

“Halipapa” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs:

– Vairākiem spēlētājiem bija traumas, tomēr visi centās, cik spēja. Tas priecēja visvairāk. Jāatzīstas, ka pats pieļāvu kļūdu, domādams, ka katrā spēlē atļautas tikai trīs maiņas. Īstenībā to skaits bija – piecas. Kam negadās... Ja to zinātu, finālam būtu sataupīts vairāk spēka. Tomēr arī tāpat iznāca interesanta spēkošanās, un, domāju, šis ir mūsu labākais regbija 7 turnīrs.

“Halipapa” spēlētājs Nauris Bērziņš:

– Domāju, ka visa komanda ir vienkārši malači. Tikām līdz finālam, kurā cienīgi nospēlējām. Sāncenšiem ir vairāk izlases spēlētāju. Viņiem ir lielāka pieredze. Tomēr mēz ļoti centāmies, lai spēle neritētu uz vieniem vārtiem, un tas izdevās. Vienubrīd gan it kā salūzām, taču tad atkal atraisījāmies. Sanāca interesanta spēkošanās ar intrigu izskaņā.

Jāpiebilst, ka Latvijas kausa izcīņa regbijā 7 ir viens no tradicionālajiem turnīriem Latvijā līdztekus Latvijas čempionātam, kas parasti norit trijās kārtās. Šogad pirmā no tām arī notiks Upesciemā jau sestdien, 7. maijā. Abas pārējās Latvijas čempionāta kārtas paredzētas 9. un 16. jūlijā.

Galerija

Aktīvā pozīcija: RK "Ovāls" Virsraksti Latvijas kausā regbijā 7 tiekam līdz finālam

Sazinies ar mums

Zvani

+371 29683744

Raksti

info@ovals-rugby.lv
rugby.rrk@inbox.lv

Noderīgas saites

Jaunākās ziņas

  • 19.12.2015 Sezona noslēguma vakars
  • 13.06.2015 Brauciens uz Šauļiem
  • 04.01.2015 Tagad jūs varat apmeklēt mūsu galeriju