RK Ovāls

  • Sports šodien

  • Klubs

  • Ziņu mix

 
 
 
 
 
 
   
Teamsport.lv

Jaunākais un labākais

Pirmssezonas treniņnometne Staicelē

Pagājušās nedēļas nogalē uz trim dienām kopējos treniņos futbola bāzē Staicelē bija pulcējušies Regbija kluba “Ovāls” un Regbija kluba “Jūrmala” spēlētāji, lai pirms jaunās sezonas izvērtētu spēkus, un censtos noskaidrot tos regbistus, kuri spēlēs “TFS Bulduri” komandas sastāvā.

 

Nodarbības vadīja pieaicinātais gruzīnu regbija speciālists Rati Urušadze un “TFS Bulduri” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs. Šogad “TFS Bulduri” Latvijas sacensībās startēs kopā ar RK “Jūrmala” labākajiem jaunajiem spēlētājiem. Atgādināsim, ka iepriekšējā sezonā jūrmalnieki Latvijas čempionātā cīnījās kopā ar LLU regbistiem, tā arī gan paliekot bez panākumiem un ierindojās pēdējā (sestajā) vietā. Redzēsim, cik sekmīga būs jaunā sadarbība.

 

RK “Ovāls” prezidents Pēteris Šņitņikovs, kurš pats personiski piedalījās nodarbībās Staicelē, šajā ziņā ir optimists: “Jā, spēlēs iesaistīsim gan savus regbistus, gan jūrmalniekus. Citādi mums būtu problēmas ar sastāvu. Veterāni pamazām pamet komandas rindas, bet “Jūrmalai” ir perspektīvi jaunieši. Jādomā, kā aizpildīt “caurumus”,” saka Šņitņikovs. “Uzdevums mūsu apvienotajai komandai būs tāds pats kā pagājušajā gadā – cīņa par vietu pirmajā trijniekā. Treniņi Rati Urušadzes vadībā man ļoti patika. Kā nekā viņš pats ir spēlējis Pasaules kausa finālturnīrā. Rati pastāstīja un parādīja daudz interesanta un jauna. Turklāt Gruzijas regbija līmenis ir daudz augstāks, nekā mūsējais. Ceru, ka aizvadītā treniņnometne liks mūsu komandas spēlētājiem vēl nopietnāk trenēties un gatavoties jaunajai sezonai.”

 

Savukārt 40 gadus vecais Rati Urušadze, kurš pats spēlējis Francijas un Krievijas vadošajos klubos, kā arī Gruzijas valstsvienībā 2007. gada Pasaules kausa finālturnīrā, pauda gandarījumu par paveikto un slavēja puišus par centību. “Šobrīd esmu it kā spēlējošā trenera lomā,” pastāstīja Urušadze. “Vadu Gruzijas klubu  Bolnisi “Kočebi”, kas cīnās par Gruzijas pirmo trijnieku, un pats arī tā rindās spēlēju. Jāpiebilst, ka mūsu virslīgā spēlē desmit komandas, un cīņa par vietu uz pjedestālu ir ļoti sīva. Pagājušajā gadā it kā nolēmu kārt bučus vadzī, taču dažādu iemeslu dēļ nācās atgriezties laukumā, tāpēc tagad esmu spēlējošā trenera lomā.”

 

Jautāts, vai viņa ierašanās Latvijā notiek pirmoreiz, Gruzīnu regbija speciālists atbildēja noliedzoši. “Jau 2003. gadā bijām Rīgā ar Krasnojarskas “Jeņisej STM”, lai spēlētu pret RK “Miesnieki” Eiropas Reģionu kausā,” saka Urušadze. “Tiesa, no regbistiem, kas piedalās šajā treniņnometnē, labāk pazīstu tikai Nauri Bērziņu, kas vienu sezonu spēlējis Krievijas Superlīgā. Latvijas regbistu centība treniņos man patika. Puiši bija gatavi mācīties jebkuru spēles elementu. Ievēroju vairākus spēlētājus, kas uz pārējo fona izcēlās.”

 

Vērtējot “TFS Bulduri” komandas spējas uz nopietnā Gruzijas čempionāta fona, Rati Urušadze teica, ka komanda varētu reāli cīnīties par astoto, devīto vietu. “Galvenais, lai visiem spēlētājiem būtu veselība, tad neizpaliks arī panākumi. To arī Latvijas regbistiem novēlu,” nobeidza gruzīnu regbija speciālists.

 

“Gribējām izvērtēt un pavērot iespējamo komandas komplektāciju jaunajai sezonai,” pēc treniņnometnes atzina “TFS Bulduri” galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs. “Pirmajā dienā treniņos likām akcentu uz spēli uz zemes – rakiem. Savukārt otrajā trenējām spēka cīņas un autus. Kopīgās nodarbības parādīja, ka šosezon mūsu rindas varētu papildināt pieci, seši jūrmalnieki. Bet to vēl redzēsim. Šobrīd ir skaidrs, ka jaunie regbisti ir ļoti spēlēt griboši, bet jāslavē arī komandas pieredzējušākie regbisti, kuriem varbūt nedaudz “klibo” fiziskā sagatvotība, taču sezonas laikā tieši uz viņiem varēsim balstīties. Latvijas čempionātā pirmo spēli aizvadīsim Juglas stadionā 21. aprīlī pret “LMT/Ežiem”.

 

Kaut arī pirmajā dienā laiks treniņnometnes dalībniekus nelutināja, jo Staicelē bieži savērpās cīruļputenis, un mākslīgā futbola laukuma “zālienu” klāja balta sniega sega, regbistu apņēmīgums it kā pat piespieda laika apstākļus griezties uz labo pusi – paretam uzspīdēja arī pa kādam saules stariņam. Savukārt otrajā dienā debesu spīdeklis lutināja visu dienu un visu laiku nācās pavadīt nopietnā darbā. Tagad komandas darbs atkal ievirzīsies ierastajā ritmā. Līdz startam Latvijas meistarsacīkstēs atlicis vēl tikai viens mēnesis.

Galerija
Foto: Z.Zālmanis

Aktīvā pozīcija: RK "Ovāls" Virsraksti Pirmssezonas treniņnometne Staicelē

Sazinies ar mums

Zvani

+371 29683744

Raksti

info@ovals-rugby.lv
rugby.rrk@inbox.lv

Noderīgas saites